Kalbant apie kavos kultūrą Lietuvoje, tenka šiek tiek nusivilti, nes didžioji žmonių dalis net nežino, kas tai yra tikrai gera kava.

Kava – tai iš kavamedžio krūmo vaisių sėklų (kavos pupelių) pagamintas, kofeino turintis gėrimas. Atkreipkite dėmesį – „GĖRIMAS“, bet ne „kavos sriuba“. „Kavos sriuba“  – tai maltos kavos pupelės tiesiog užpiltos verdančiu vandeniu.  Tai ne kava, o tiesiog „dinamitas“. Kofeinas esantis kavos pupelėse puikiai tirpsta vandenyje, taigi kuo ilgiau maltos pupelės stovi užpiltos karštu vandeniu tuo daugiau kofeino jame ištirpsta. Kofeino mažos dozės sveikatai nekenkia, tačiau didelis kiekis gali sukelti pašalinius veiksnius.

Įprasta manyti, jog espresso yra labai stipri, tačiau gaminant espresso karštas vanduo yra tiesiog praleidžiamas pro sumaltas pupeles ir kofeinas nespėja taip greit ištirpti. Įprasto dydžio puodelyje (240ml) plikytos kavos yra apie 95-200mg kofeino, o espresso standartinio dydžio puodelyje (30-50ml) tik apie 63mg. Skirtumas akivaizdus. Todėl nenuostabu, kad išgėrus “kavos sriubos”, netgi būdamas sveikas galite pajusti smarkesnį širdies plakimą, susijaudinimą, rankų drebulį, galvos svaigimą ar netgi pykinimą. Jeigu jūsų organizmas ne toks jautrus didesnio kiekio kofeino padarinius galite pajusti vėliau, pvz. sutrikus kepenų veiklai. Be to “Kavos sriubos” skonis visiškai kitoks nei tikros kavos, todėl net pačią geriausią kavą galima sugadinti 😉

Verta žinoti, kad Arabikos pupelėse kofeino yra beveik dvigubai mažiau nei robustos pupelėse, todėl visada geriau rinktis kavą, kuri savo sudėtyje turi ne per didelį kiekį robustos arba pagaminta iš 100% arabikos pupelių.

Hausbrandt kavos mišiniai gaminami ypač kruopščiai ir atsakingai derinant pupeles, kad išgauti gerą skonį, aromatą, tekstūrą ir taip pat atsižvelgiant į jos poveikį organizmui.

Be “kavos sriubos” namuose taip pat galima gerti gerą kavą 😊 Apie tai plačiau mūsų įraše „Tobula kava namuose“.

17lapkričio
2018
Kategorija: Apie kavą