Kava ir augliai

Ryšys tarp kavos vartojimo ir auglių plačiai tiriamas. Daug tyrimų, atliktų tiriant daug skirtingų rūšių vėžį (burnos ertmės, stemplės, skrandžio, kepenų, krūtų, kiaušidžių, inkstų, kasos, storosios žarnos, tiesiosios žarnos ir šlapimo pūslės), davė daug žadančių rezultatų. Didelė dalis tyrimų apie kavos vartojimą ir auglius parodė teigiamus rezultatus. Vieni tyrimai parodė, kad tiesiog nėra ryšio tarp kavos vartojimo ir auglių vystymosi, kiti tyrimai rodo, kad kava atlieka apsauginę funkciją.

Kava ir degeneracinės ligos

Kava, kofeinas ir antioksidantai atlieka labai svarbias funkcijas kovoje su degeneracinėmis ligomis. Trumpa labiausiai paplitusių ligų apžvalga:

  • Parkinsono degeneracinė liga, veikianti centrinę nervų sistemą. Nepaisant to, kad dar nėra atrasta ligos priežastis, yra aišku, kad ligos vystymasis yra susijęs su daugeliu veiksnių: genetinės anomalijos, gyvenimo būdas ir aplinkos faktoriai. Vis dėlto daroma viena išvada iš iki šios dienos atliktų tyrimų – saikingas kavos vartojimas turi apsauginį efektą nuo šios ligos, konkrečiai 100-300 mg kofeino per dieną (kava, arbata, kakava ir kt.). Tačiau dar neaišku, koks yra veikimo principas.
  • Alzheimeris yra degeneracinė liga, kuri naikina smegenų ląsteles. Ši liga, nuo kurios kenčia 26 milijonai žmonių pasaulyje, yra nepagydoma, apie ją mažai žinoma. Laboratoriniai bandymai su jūrų kiaulytėmis atskleidė, kad gyvūnams duodamas kofeinas lėtino ligos eigą pradinėje stadijoje bei pagerino gyvūnų būklę, kurių organzimuose liga jau buvo pažengusi – yra vilties, kad bus sukurti vaistai žmonėms ateityje.
  • Išsėtinė sklerozė – degeneracinė centrinės nervų sistemos liga. Paskutiniai tyrimai, atlikti su graužikais, parodė, kad kavos vartojimas mažina simptomus arba apsaugo nuo ligos. Tai tik pirminiai, tačiau daug žadantys tyrimų rezultatai.

Šaltiniai

05lapkričio
2018
Kategorija: Kava ir sveikata