Iš viso yra keturi patys svarbiausi elementai, reikalingi paruošti gerą kavą. Hausbrandt siekis pagaminti idealią kavą nepasibaigia ties aukštos kokybės kavos mišinio pateikimu: suprasdama barmenų darbo ir profesionalumo svarbą, kompanija siūlo konsultacijas ir mokymus, tam kad kiekvienas espreso kavos paruošimo žingsnis būtų lydimas žinojimo ir patirties. Aparatai, naudojami kavos ruošimui, turi visada būti švarūs ir veikti tinkamai.

Espreso kavos ruošimo aparatas

Espreso kavos ruošimo aparatai turi nustatymus, į kuriuos būtina atsižvelgti ir juos stebėti. Siurblio slėgis turėtų būti nuo 8,5 iki 9 atmosferų. Taip pat turėtų būti patikrintas vandens slėgis šildytuve – slėgis turėtų būti 1 atmosferas tam, kad vanduo, pasiekęs apie 90 laipsnių pagal Celsijų temperatūrą, pradėtų bėgti per sietelį. Labai svarbi tinkama aparato priežiūra, įskaitant teisingą aparato vidaus ir išorės valymą (sieteliai, tarpinės, filtrai). Kaip ir muzikinis instrumentas, kavos ruošimo aparatas turi būti „suderintas“ tam, kad galėtų dirbti tinkamai, todėl norint paruošti gerą espreso kavą, aparatas turi būti švarus ir tinkamai veikti.

Malūnėlis-dozatorius

Šis aparatas susmulkina skrudintas pupeles. Pupelės yra sumalamos, dažniausiai kavos ruošimo aparatų gamintojai suteikia garantiją 15 000 kavos puodelių. Milteliai yra labai kvapnūs. Mažos, tačiau tobulos dalelės. Vanduo teka per šias daleles ir pasiima reikalingas medžiagas espreso kavai. Per 25-30 sekundžių gaunama kava – tie maži grūdeliai atiduoda savo vaisių, prieskonių kvapą, saldumą, rūgštoką skonį. Visa tai paprastame puodelyje. Netgi maltos kavos kiekis turi būti tiksliai pamatuotas: 7 gramai – nei daugiau, nei mažiau.

Specialistas

Kad orkestras galėtų meistriškai groti, reikalingas talentingas dirigentas; panašiai ir su kava – kavos gaminimo procesui reikalingas specialistas, kuris parinktų tinkamus mišinius, apdorotų juos ir paverstų puikia espreso kava. Klientai ne visada pastebi šį darbą – tačiau jis atsiskleidžia paragavus puikios espreso kavos.

Priežiūra

Dėmesys produktui bei įrangos priežiūra yra ypatingai svarbu. Tai yra esminiai dalykai, siekiant patiekti tobulą espreso kavą ir išsiugdyti įprotį pastebėti pasitekinimą kliento, paragavusio tobulos espreso kavos, veide. Tai lyg matematinė formulė: 7 gramai kavos, 25-30 sekundžių, pastovi 90 laipsnių pagal Celsijų temperatūra bei 9 atmosferų slėgis ir gaunama 25-30 mililitrų espreso kavos – saldi, tirštos tekstūros, aromatinga, ryškaus skonio. Tai reikalauja patirties, rūpestingumo ir įgimto sugebėjimo. Tačiau galutinis rezultatas yra kiekviename kavos puodelyje įkūnytas tobulumas ir aistra.

05lapkričio
2018
Kategorija: Apie kavą